Blog >

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle İstanbul Teknokent Entertech önemli bir etkinliğe daha imza attı.
Haber Tarihi: Per, 05 Mar 2020

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle İstanbul Teknokent Entertech önemli bir etkinliğe daha imza attı. 2018 yılı İstanbul Kalkınma Ajansı Mali Destek Programı kapsamında da desteklenen proje, 12 Aralık 2020 Perşembe günü Kolektif House’da ICUBE Demo Day İstanbul etkinliği ile girişimcileri ağırladı. 11 girişimcinin sunumlarını gerçekleştirdiği etkinlik Londra’da bir girişimci ekosistemi geliştirmeyi ve Network ağı oluşturmayı amaçlıyor.

 

Girişimci ekosistemini destekleyeceğiz

 

İstanbul Teknokent Entertech Genel Müdürü Yasin Erol uluslararası çalışmalar ve girişimcilik ekosistemi konusunda teknokentlerin önemine değinerek, “Bizler farklı bir model ile girişimcilerimize destek oluyoruz. Girişimci firmalarımızı daha önce Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletine götürmüştük. Bu tarz projeleri gerçekleştirerek olumlu ve olumsuz yönlerimizi görüyor, kurum olarak faaliyetlerimizi analiz ediyoruz. Bu proje kapsamında eksikliklerimizin üzerine gitmeyi ve bu eksiklikleri kapatmayı da amaçlıyoruz. Dolayısıyla tecrübeli insanlar ile bir araya geldik ve İngiltere’ye rotamızı çevirdik. Londra lokasyon olarak bakıldığında girişimcilik ekosistemi için güçlü bir şehir. Bugün burada sunum yapan 10 girişimcimizi 22 Şubat 2020’de Londra’ya göndereceğiz. Dünyada ihracata ağırlık veren ve girişimcileri destekleyen firmaların uzun yıllar ayakta kaldığında yakından şahit oluyoruz. Bu yüzden bizler de bu vizyon ile yola çıktık ve girişimci ekosistemimizi destekleyeceğiz. 10 girişimcimizi Londra pazarına sokacak ve network geliştirmelerine yardımcı olacağız.” ifadelerini kullandı.

ICUBE Demo Day etkinliği kapsamında toplam 11 firma ekiplerini ve girişimlerini tanıtan sunumlarıyla katılımcıları bilgilendirdi. Katılan 11 girişimci firma 22 Şubat 2020’de Londra’ya götürülecek. Farklı alanlarda çalışan ICUBE 2. dönem girişimci firmaların listesi ise şu şekilde:

BulutTahsilat;

DemodaDeri;

Forfarming;

PACHA;

Pedudi;

PepApp;

Sanction Scanner;

SolonPort;

The Snack Haus;

VisitorLAB;

Visiosoft;

 

E-BÜLTEN
Bizi Takip Edin!
TOP
Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği İstanbul Teknokent Uluslararası Hızlandırma Programı Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk İstanbul Teknokent A.Ş.’ye ait olup İSTKA veya Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.
Copyrights © 2016 Entertech İstanbul Üniversitesi Teknokent A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
Kullanıcı Şartları / Gizlilik Politikası