Hakkımızda > SIK SORULAN SORULAR

Girişimcilik Programları Hakkında Faydalı Bilgiler
 • chat_bubble_outlineICUBE nedir?
  ICUBE, teknoloji tabanlı firmaların; ürünlerini satışa hazırlamak, satış yapmakta olanların mevcut kapasitelerini arttırmak, uluslararası pazarlara erişim imkanı sağlamak ve potansiyel yatırımcılarla uygun iş birlikleri oluşturmak için eğitim, danışmanlık, mentorluk ve strateji geliştirme desteklerini sağlayan Uluslararası Hızlandırma Programı’dır.
 • chat_bubble_outlineHızlandırma Programı değerlendirme kriterleri nelerdir?
  ICUBE’E başvuruda bulunan tüm girişimleri, kurulum aşamaları, yenilikçi yönleri, ürünün uygulanışı , iş modeli, ölçeklenme kapasitesi ve programla uyumluluk kriterlerini göz önünde bulundurarak değerlendirme yapılmaktadır.
 • chat_bubble_outlineHızlandırma Programı değerlendirme süreci nasıl ilerliyor?
  ICUBE, Hızlandırma Programı’na katılacak girişimciler 2 aşamalı bir değerlendirmeden geçerler. Program için web portalı üzerinden online başvurular toplanır. Başvuruların her biri değerlendirme komitesi tarafından incelenir. Önceden belirlenen değerlendirme kriterlerine %100 uyum sağlayan girişimler yüz yüze ve mentor görüşmelerine davet edilir. Mentorlerle gerçekleşen görüşmeler sonucunda her bir girişimcinin ihtiyaçları belirlenerek eğitim ve mentorlük süreci başlatılır.
 • chat_bubble_outlineDeğerlendirme komitesi kimlerden oluşur?
  Değerlendirme komitesi ICUBE ekibi, mentorlar havuzundaki mentorlar ve yatırımcı ekosisteminden isimlerden oluşmaktadır.
 • chat_bubble_outlinePrograma kabul edilen girişimcilere ne tür destekler verilir?
  Programa başlayan girişimciler birebir mentorluk ve danışmanlık desteği yanı sıra temel girişim ve iş modeli eğitimleri alırlar. Ayrıca, girişimler ICUBE iş ortaklarının sağladığı hukuk, pazarlama stratejileri ve diğer danışmanlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanır. Girişimlerin dijital tanıtımlarına destek verilir.
 • chat_bubble_outlineProgramın temel eğitim konuları nelerdir?
  - İş Modeli Eğitimi
  - Finans Eğitimi
  - Pazarlama Stratejisi ve Marka Yönetimi Eğitimi
  - Hukuki Farkındalık Eğitimi
  - Dijital Pazarlama Eğitimi
  - İngilizce Sunum Teknikleri Eğitimi
 • chat_bubble_outlineICUBE Programının ne kadarına katılmak zorundayım?
  ICUBE programına katılmaya hak kazanan tüm firmalar Türkiye ayağında gerçekleştirilen tüm eğitim ve mentorluk süreçlerine eksiksiz katılım göstermelidir. Türkiye’de gerçekleştirilen Demo Day etkinliğinde başarılı olan ilk 10 teknolojik firmanın Londra programına katılım göstermesi beklenmektedir.
 • chat_bubble_outlinePrograma kaç firma kabul edilecektir?
  Türkiye ayağı için 20 teknolojik firmanın seçilmesi hedeflenmektedir. Ancak bu sayı başvuran firmaların niteliğine göre artış gösterebilmektedir. Londra ayağı için ise maksimum 10 firma seçilmektedir.
 • chat_bubble_outlineDaha önce programa katılan firmalar ne kadar ilerleme kaydetti?
  Programa katılan firmaların seçilmiş başarı hikâyelerine << icube_ist >> twitter ve instagram sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
E-BÜLTEN
Bizi Takip Edin!
TOP
Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği İstanbul Teknokent Uluslararası Hızlandırma Programı Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk İstanbul Teknokent A.Ş.’ye ait olup İSTKA veya Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.
Copyrights © 2016 Entertech İstanbul Üniversitesi Teknokent A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.
Kullanıcı Şartları / Gizlilik Politikası